deutsch

 
Thonbrunn
 
 

Cyklovýlet 2021

V sobotu 05.06.2021 již 14. ročník hranického cyklovýletu, na který jste všichni vřele zváni. Start je ve 13 hodin u hranické sokolovny. Startovné je 70,-Kč na osobu, děti 30,- Kč (v ceně je zahrnuto občerstvení, viz níže). Trasa je, jako každý rok, vedena přes tři sousedící státy, Sasko, Bavorsko a Česko. Bohužel je v tomto regionu minimum míst poskytujících možnost občerstvení. Na trase tak můžete navštívit restauraci "U Pěnkavů" na celnici se Saskem, v Oberprexu je hostinec "U tří lip" (Zu drei Linden), který však má poněkud záhadnou otvírací dobu, poté si můžete v Krásné zajet pár metrů z trasy k hospodě "U Viktora" vedle obecního úřadu a konečně dorazíte-li do Podhradí, čeká vás zde v hospůdce "Ve školce" odměna ve formě výtečné polévky, kterou zde dostane každý účastník cyklovýletu zdarma po předložení kupónu! (Žížnivci si pak mohou udělat ještě zajížďku do Doubravy, do bistra U Janičky.) Z Podhradí je do cíle v hranické sokolovně už jen nějakých 8-9 km. V cíli pak na každého účastníka čeká jako obvykle grilovaná klobása. Budeme jen doufat, že nám bude přát počasí.
Dorazte v co nejhojnějším počtu!!!

Trasa cyklovýletu je znázorněna na obrázku níže. Tento obrázek si můžete také stáhnout ve velkém rozlišení (viz odkaz níže).
K dispozici je také soubor ve formátu GPX. Ten si po jeho stažení a rozbalení můžete doma na svém počítači načíst a uložit si ho do aplikace Mapy.cz nebo do chytrých hodinek. Poté si trasu můžete otevřít ve svém mobilu (kde musíte mít naintalovanou aplikaci Mapy.cz) a spustit navigaci.
Návod pro import do aplikace Mapy.cz naleznete zde: Jak vložit GPX soubory do mapy.cz.
Druhý formát KLM je určen pro mapy na Google Earth.

Zde jsou odkazy pro stažení jednotlivých souborů:

Mapa cyklovýletu 2021 (velké rozlišení, ve formátu jpg)

Trasa cyklovýletu 2021 (ve formátu gpx pro aplikaci mapy.cz)

Trasa cyklovýletu 2021 (ve formátu klm pro aplikaci google earth)

Pro dětské účastníky jsem na žádost udělal kratší nenáročnou trasu 23 km,
zde jsou příslušné soubory ke stažení:

Dětská trasa cyklovýletu 2021 (ve formátu gpx pro aplikaci mapy.cz)

Dětská trasa cyklovýletu 2021 (ve formátu klm pro aplikaci google earth)


Mapa cyklovýletu 2021

Dětská trasa:

Dětská trasa cyklovýletu 2021

 

Nahoru

Kontakt: thonbrunn@gmail.com ⁄ © Slavomír Michalčík 2014