deutsch

 
Thonbrunn
 
 

Cyklovýlet 2022

V sobotu 28.05.2021 proběhne již 15. ročník hranického cyklovýletu, na který jste všichni vřele zváni. Start je ve 12 hodin u hranické sokolovny. Startovné je 100,-Kč na osobu, děti 50,- Kč (v ceně je zahrnuto občerstvení, viz níže). Trasa je, jako každý rok, vedena přes tři sousedící státy, Sasko, Bavorsko a Česko. Bohužel je v tomto regionu minimum míst poskytujících možnost občerstvení. Na trase tak můžete navštívit restauraci "U Pěnkavů" na celnici se Saskem, v Oberprexu je hostinec "U tří lip" (Zu drei Linden), který však má poněkud záhadnou otvírací dobu, další možnost je Ve školece v Podhradí a U Jany v Doubravě. Občerstvení je letos připraveno v sokolovně v Krásné, kde každý účastník cyklovýletu dostane zdarma po předložení kupónu polévku! Cíl je v hranické sokolovně, kde pak na každého účastníka čeká jako obvykle grilovaná klobása. Budeme jen doufat, že nám bude přát počasí.
Dorazte v co nejhojnějším počtu!!!

Trasa cyklovýletu je znázorněna na obrázku níže. Tento obrázek si můžete také stáhnout ve velkém rozlišení (viz odkaz níže).
K dispozici je také soubor ve formátu GPX. Ten si po jeho stažení a rozbalení můžete doma na svém počítači načíst a uložit si ho do aplikace Mapy.cz nebo do chytrých hodinek. Poté si trasu můžete otevřít ve svém mobilu (kde musíte mít naintalovanou aplikaci Mapy.cz) a spustit navigaci.
Návod pro import do aplikace Mapy.cz naleznete zde: Jak vložit GPX soubory do mapy.cz.
Druhý formát KLM je určen pro mapy na Google Earth.

Zde jsou odkazy pro stažení jednotlivých souborů:

Mapa cyklovýletu 2022 (velké rozlišení, ve formátu jpg)

Trasa cyklovýletu 2022 (ve formátu gpx pro aplikaci mapy.cz)

Trasa cyklovýletu 2022 (ve formátu klm pro aplikaci google earth)

Pro dětské účastníky jsem na žádost udělal kratší nenáročnou trasu 23 km,
zde jsou příslušné soubory ke stažení:

Dětská trasa cyklovýletu 2022 (ve formátu gpx pro aplikaci mapy.cz)

Dětská trasa cyklovýletu 2022 (ve formátu klm pro aplikaci google earth)


Mapa cyklovýletu 2022

Dětská trasa:

Dětská trasa cyklovýletu 2022

 

Nahoru

Kontakt: thonbrunn@gmail.com ⁄ © Slavomír Michalčík 2014